شیردهی
 • آیا مادران شیرده به کالری بیشتری نیاز دارند؟

  زمانی که شما یک مادر شیرده هستید، نسبت به زمان قبل از بارداری خود به انرژی بیشتری نیاز دارید که این انرژی را باید از طریق غذا دریافت کنید. واحد محاسبه ی انرژی دریافتی از غذا، کالری می باشد. اما سوالی که پیش می آید این است که در دوران شیردهی شما به چه مقدار کالری اضافه تر نیاز دارید؟

  برای مثال اگر شما در دوران بارداری و یا شیردهی قرار ندارید، روزانه حدود 1800 تا 2000 کیلوکالری انرژی نیاز دارید که این مقدار بسته به سن، قد و سطح فعالیت فیزیکی شما متفاوت است.

 • منابع غذایی برای بهبود شیردهی

  غذاهایی وجود دارند که به طور طبیعی سبب افزایش شیر در دوران شیردهی می شوند. برخی از این غذاها مملو از ویتامین ها و مواد معدنی است و برخی دیگر حاوی خواص شیمیایی هستند که ممکن است به تولید شیر مادر کمک کند. به هر دلیلی، اعتقاد بر این است که این مواد شیر افزا  باعث افزایش شیر مادر می شوند.

  در ادامه به برخی مواد غذایی که باعث افزایش شیر مادر می شوند اشاره شده است.

 • مکمل یاری در دوران شیردهی

  مواد مغذی ضروری در دوران شیردهی به شما و کودک شما کمک می کند تا دچار کمبود های تغذیه ای نشده و کودکتان از رشد کافی بهره مند شود. این مواد در میوه ها و سبزیجات تازه، غلات سبوس دار، آجیل، لوبیا، لبنیات، گوشت و ... یافت می شوند که در این مطلب به بررسی جامع تر آنها می پردازیم.